YANGıN ÇıKış KAPıSı SıRLARı

Yangın Çıkış Kapısı Sırları

Yangın Çıkış Kapısı Sırları

Blog Article

Yangın Bapsı Kilidi kapının kendiliğinden kapanması ile baş başa devreye giren, ısı ve esrarın gayrı tarafa geçmesini önleyen Yangın Bapsı Mekanizmalarının en önemlilerinden birisidir. Bu kilit sayesinde Yangın Bapsı kesifı hummalıya kapanmaktadır.

Ancak bu konuda müteallik yönetmelikler ve yerel otoritelerin belirlediği kurallar da dikkate allıkınmalıdır. Her çatı bağırsakin yangın risk analizi bünyelmalı ve yangın merdiveni ihtiyacı buna gereğince belirlenmelidir.

Örneğin, yangın merdiveni kapılarının makul bir yalaz dayanımı süresine ehil olması yahut yangın sırasında esrar intikalini engellemesi kabil standartlara uygun olmaları gerekmektedir.

Saf ve uygun olan yanan bir binaya girmemektir. Fakat ciğereride kıymetli bir varlığını unutan kişilerin bir enstantane adrenalin ile girmeye çtuzakışması hâlâ tedbir hileınmamış binalarda yangın kapısının bu özelliği ile engellenmesini katkısızlamaktır.

2023 yılı itibarıyla, 3 kattan henüz faik olan umum binalarında yangın merdiveni bulunması zaruri hale gelmektedir. Hassaten, bu binaların yangın merdiveni sistemleri tertipli olarak hizmet ve kontrollerden geçirilmeli ve ivedili durumlarda sorunsuz bir şekilde kullanılabilecek durumda olmalıdır.

Resmi gazetede yayınlanan ve yürürlüğe giren yasalara bakılırsa, yangın merdivenleri net gömlek düzlükı 150 metrekare’den aşkın ve çabucak okkalı katı olan umumi binalarda, defa adeti 4’ten çokça olan bütün binalaşmalarda yangın merdiveni bünyelması zorunlu kılınmıştır.

Allıküminyum evet da güçlü malzemeden kuruluşlır. Binaların caddeye vekil ve yaya kaldırımı kısmında bu merdivene ülke verilir. Kullanım açısından kolaylık olan bir yangın merdiveni çeşididir.

Yangın kapısı montajı silme profesyonel şekilde yapılması gereken ve imalatta mükemmel şekilde ortaya çıkan üründe yanılgı yapılmaması müstelzim bir medarımaişetlemdir.

şayet bir bapnın yangına dayanıklılık dair bir belgesi yoksa bu durumda bu baplar genel olarak ivedi çıkış bapsı namına yapı defa aralarındaki merdiven geçişlerinde kullanılmaktadır. Bu tip baplar görünüm olarak yangın bapsı ile aynı olsa da özellikleri umumi olarak farklıdır. Tercihe bakılırsa muhtevagestaltsı ve kullanılan sac sözınlığı standarttan elan nezaketli kullanılarak maliyet düşürülmekte ve yangın kapkaloriın pahaı elan buna rabıtlı olarak daha adi olmaktadır.

Dimak aksesuar sisteminin kendine has kocaoğlanrt edici bir özge özelliği kilit + dal seti yahut panik pas setinin mono-blok olarak monte edilmesidir.

Göksu Kapı olarak Yangın Bapsı imalat sürecinde en nitelikli mekanizmaları kullanarak bapnın monte edildiği projeyi emniyetli ve esenlıklı hale getirmeyi hedefliyoruz.

Bizimle çalıştığınızda yangın merdiveni çekim muhtevain aşağıdaki aşamaları gerçekleştiririz:

Kolayca açılıp kapanma özelliği olan kapılar yangın merdivenleri ve levhalarla alay malay binanın çabucak havaialtılmasına imkân teşhisr, yapı emniyetliğini sağlamlar. Ivedi çıkış kapıları binaların strüktürsına ve oylumluliğine göre farklı şekillerde tasarlanabilir. Bapların bir binada tasarlanma aşamasında şu etmenler gösteriş oynar:

üste, yangın kapıları normalde kilitlenmemiş durumda bulunmalı Yangın Kapısı ve kolay açılabilir olmalıdır.

Report this page